Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení jarní části

5. 7. 2010

Z celkového pohledu, kdy naším cílem byla záchrana, jsme spokojeni. S jarní částí, zejména s předvedenou hrou, už nikoliv.Příčin bylo několik. Tou největší byla neuvěřitelná marodka, která nás postihla. Postupně se zranili Ďoubalík Jiří, Ďoubalík Tomáš, Vrána Pavel, Vrána Jan, Peterka, Nechanský, Šír, Bulíř, Prokůpek a v závěru Martínek. K tomu připočteme trio Lanc, Hlava, Václavík, kteří byli nespolehlivý, nechali mužstvo napospas a v našem dresu se již neobjeví. Mužstvo se tedy na zápasy skládalo podle toho, kdo je zrovna k dispozici. Vytvořit s tímto torzem kompaktní řady ( hlavně obranou), bylo nemožné. Dalším faktorem byla samotná výkonost zdravích hráčů. Jejich aktuální forma rozhodně nebyla špičková. Výkony všech byly kolísavé. Také hra doma a venku měla diametrálně odlišné parametry. Chyběla větší odvaha a ochota vzít odpovědnost na sebe.

V brance nastoupili Farský a Hančil. Jedničkou byl Robin Farský, kterého v závěru vyměnil Petr Hančil a prokázal, že je nadále vynikající brankář.Na Robertovi se podepsala špatná defenzivní činnost celého mužstva. Navíc sám udělal pár chyb, ale až v létě pořádně potrénuje tak se dostane do bývalé formy a opět bude naší oporou.

Obraná řada byla vinou zranění postižena nejvíce. Kompletní a stabilní čtveřice se sešla na marodce. To je také jeden z důvodů vysokého počtu obdržených branek. Hrubé individuální chyby a nesehranost nás psychicky sráželi dolů. Navíc málo podporovali ofenzivu a ještě vázla rozehrávka.

V záloze toho nejvíce odehráli Hrbek a Braun. Nadějní a mladí hráči se ovšem potřebují vedle sebe opřít o zkušené hráče. Po zranění Bulíře jsme podobným nedisponovali. Tady se projevila absence Jirky Ďoubalíka, který dokáže obejít, přečíslit soupeře a rozhodnout zápasy.

Útok, to je naše slabina. Jediným útočníkem je Vrána Jan, jenž polovinu jara promarodil. Takže se na hrotu objevovali hráči z nouze. Ještě Míra Holeček se této role zhostil dobře, ale pro svou univerzálnost nastupoval kde bylo potřeba. Naše produktivita tím trpěla a byla slabá.

Přes nepříliš kladné hodnocení se nám dařilo získat body v domácím prostředí a tím se v KP zachránit. Nejvíce jsme se mohli opřít o výkony Holečka, Brauna a Bulíře, kteří svými technickými dovednostmi a přehledem ostatní převyšovali. Se soutěžním ročníkem 2009 - 2010se tedy loučíme 12. místem.

Loučíme se i s dosavadním trenerem JAROSLAVEM BÍLKEM, který po třech letech skončil na vlastní žádost.Chci mu jménem FO, hráčů a diváků poděkovat za jeho výrazný přínos našemu oddílu. Dokázal tým vytáhnout z 1.B třídy do nejvyšší krajské soutěže . Některým hráčům splnil sen si zahrát KP a naučil je pracovat na treninku a rozvinout jejich schopnosti. Dveře do našeho klubu máš Jardo vždy otevřené. Děkujeme a přejeme Ti to nejlepší v kariéře ligového rozhodčího i v osobním životě.

Dík patří také divákům, sponzorům, výboru Sokola a MěÚ za jejich podporu. Vyzdvihnout musíme práci Michala Vrány, který se stará o natáčení videa ze zápasů, jenž je pro oddíly KP povinné. Kvalita je  na výborné úrovni o čem se můžete přesvědčit sami. V podzimní části se budou na stránkách  -   www.TVCOM.cz   -  vysílat všechna utkání živě, tak pokud vám to čas nedovolí můžete naše zápasy sledovat na internetu.

                                                                                                                            David Holman