Jdi na obsah Jdi na menu
 


ÚSTÍ NAD ORLICÍ - JBC 1 : 2 ( 1 : 1 )

1. 5. 2016

Do Ústí jsme přijeli s lazaretem,ke zraněnému Tichému, Polívkovi, se přidal v týdnu Zemánek. Karásek, Štemberk a Sedláček nastoupili se sebezapřením, naproti tomu domácí se během pauzy způsobené odstoupením Litole dali zdravotně do pořádku.Postavení v tabulce přikazovalo oušťákům naplno bodovat, ale Jablonec ačkoli měl problémy se složením sestavy nechtěl prodat kůži lacino. A byl to paradoxně severočeský celek, který se prezentoval kombinační hrou a byl nebezpečnější. Ústečtí, na kterých leží psychická deka se mohli opřít o standartky, což je jejich nejvěší síla. Skóre se měnilo v 16 minutě , kdy Macháček dlouhým nákopem hledal Štemberka, a ten využil zaváhání stopera a brankáře a hlavou dostal hosty do vedení. To ovšem Jablonci vydrželo 60 vteřin. Po odvráceném trestném kopu, Souček našel zpětnou přihrávkou Nágla, který procedil míč za Farského záda. Jablonečtí drželi střed pole a kombinací se dostávali k šestnáctce domácích, ale tam jsme nevyužili několikrát převahy hráčů. Za zmínku stojí dobrá střela Štemberka, která jen těsně minula branku a v závěru poločasu Chropůvkův projektil zamířil nad břevno. Po přestávce se snažili domácí zvýšit tlak, přicházeli dlouhé míče, které spolehlivě sbírali naši hráči, až na jednu situaci, po které se dostal do zakončení Souček, ale zakončil nepřesně mimo tyče Jablonce.Největší možnost měl pro domácí Vaňous,jenže Farský zmenšil střelecký úhel a míč zlikvidoval. Nebezpečně  vypadala pozice trestného kopu oušťáků, ale ani z té branku netrefili. V 70 minutě na druhé straně  z podobné pozice z trestného kopu poslal Šulc svou vizitku do horního růžku Jehličkovy svatyně a znovu dostal Jablonec do vedení. Ústečtí vystřídali, posílali jednoho hráče za druhým na hrot, ale do vyložené  šance se neprotlačili. Naopak v obraně vznikali okénka a pro Jablonec se otevírali vrata na brejky, které nedotáhly do zdárného konce. Štemberk, Rozkovec 2x, Žitka ani Šulc své šance neproměnili. Přesto jsme vedení udrželi a z horké půdy si odvezli tři body.Výhra zasloužená, byli jsme lepší, projevili větší vůli po vítězství a bojovali tak jak se patří. Hráči si mákli na dno a odměnou jim byla výhra a tři body.

Góly -    16 min.   Štemberk  Miroslav   0 : 1

             18 min.   Nágl         Adam       1 : 1

             70 min.   Šulc         Patrik       1 : 2

Sestava: Farský - Sedláček, Macháček, Halama, Karásek - Krejčík, Rozkovec, Soukup, Šulc / 75. Žitka / - Chropůvka / 61. Hrbek /, Štemberk

ŽK - 2 : 3

Diváci - 145

Rozhodčí - Hrkal, Štuk, Raplík

Delegát - Petera