Jdi na obsah Jdi na menu
 


JBC - ŽELEZNÝ BROD 3 : 0 ( 1 : 0 )

22. 4. 2012

 V  utkání s houževnytým celkem Železného Brodu jsme potřebovali naplno bodovat. Ačkoliv jsme měli problémy se sestavou pustili jsme se do hostů hned v úvodu. Ve třetí minutě si naskočil na centr volný Brezar a jeho hlavička skončila jen na boční síti. V osmé minutě vyvezl z vlastní poloviny míč Honza Brož, skrytou přihrávkou našel Palduse, který prošel přes tři hráše středem hřiště až před Kopala a podél něho s klidnou hlavou otevřel skóre zápasu. Brod se snažil o vyrovnání ovšem nebezpeční byli pouze z dlouhých autových vhazování, zahrávaných přímo do brankoviště. Tam si naši hráči se soupeřem poradili. Jablonec předvedl pár hezkých akcí pohříchu zakončených mimo tyče Brodu. Několik slibných možností skončilo na hranici šestnáctky díky nepřesné finálové přihrávce. O poločase jsme museli nuceně vystřídat, kdy zraněného Pastora nahradil pamětník Peterka, který je jako francouzký sýr ( čím starší tím lepší ).Úvod druhé pětačtyřicetiminutovky patřil Brodu, který zlepšil pohyb a z mírného tlaku vytěžil jednu střelu, navíc mířící přímo do rukavic Farského. Nadšení hostí ukončil v 58 min. druhý gól v jejich síti. Po autu na půlce hřiště, našel dlouhým pasem za obranu Pavel Vrána svého bratra Honzu, jenž celou akci vyšperkoval skvostnou přihrávkou na malé vápno, kde nabíhající a volný David Braun pohodlně střelou do odkryté branky zvýšil na rozdíl dvou gólů. Hosté flintu do žita nehodili a pokusili se výsledek zkorigovat, ale k přímému ohrožení naší branky se nedostali. V 77 minutě definitivně rozhodl Ondra Brezar. V rychlém kontru ho Honza Vrána vybídl do souboje s vybíhajícím Kopalem a jelikož byl u míče rychleji tak  křížnou střelou rozvlnil síť potřetí. Jablonec mohl vedení ještě zvýšit , ale žádná z možností již nebyla využita a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího Rakouše se JBC mohl radovat z prvního jarního vítězství. Výsledek odpovídal průběhu hry a kvalitě předvedených výkonů obou mužstev. Vítězství je o to cenější, že se tak stalo v době kdy máme plnou marodku.

Góly -  8 min.  Paldus  René   1 : 0

           58 min. Braun    David   2 : 0

           77 min. Brezar   Ondra   3 : 0

 

Sestava:  Farský - P. Vrána, Pastor / 46 min. Peterka /, Nechanský, Brož - Hrbek, Paldus, Šilhán, Braun / 87 min. Exner / - J. Vrána / 83 min. Friede /, Brezar

ŽK - 5 : 1

Diváci - 240

Rozhodčí - Rakouš, Mrkáček, Vydra

Delegát - Fischer