Jdi na obsah Jdi na menu
 


JBC - SK ZÁPY 1 : 0 ( 1 : 0 )

27. 7. 2014

 V prvním kole Poháru České pošty k nám přijel třetiligový celek SK Zápy. V jeho dresu nastoupili exligový Petr Pavlík, David Kalivoda, Vladimír Bálek a v brance Dominik Rodinger ze zkušenostmi s Corgoň ligy - Slovanu Bratislava. Náš tým posílil brankář Jan Šebek, Pavel Eliáš a Petr Karásek z juniorky Baumitu. První poločas byl lepší domácí Jablonec, který si dokázal vytvořit čtyři brankové příležitosti, ale uspěli pouze jednou.První příležitost měl po rohu Karásek, toho ale vychytal Rodinger. Po dalším rohu hlavičkoval Soběslav těsně nad branku hostí.  Aktivita domácích pokračovala a na Jirouškův pas za obranu si naběhl Jirka Povr, běžel sám na Rodingera, ale ten jeho střelu vyrazil a následnou dorážku poslal Povr hlavou mimo odkrytou branku Záp. Hosté měli problémy se dostat do zakončení, většinou jejich akce končily na hranici šestnáctky a když se dostaly do blízkosti naší branky tak byly málo nebezpeční. To na druhé straně se dvě minuty před poločasem otevřela soupeřova obrana a Jablonec se dostal do vedení. Linka převzal na půlce hřiště míč, přešel přes tři hráče hostí a narýsoval precizní kolmici na nabíhajícího Krejčíka, který si poradil i s fantomem Rodingerem a zkušeně po zemi zavěsil. Po změně stran se hrálo ve středu pole, obě defenzivy pracovaly spolehlivě. Po hodině hry převzaly otěže hosté, byly čatěji na míči, ale fotbalových akcí předvedly pomálu. Spoléhali se především na vysoké míče. Ty z hlouby pole sbírali naši hráči , pokud ale přišel centr ze stran , tak již bylo před naší brankou horko. Šebek třikrát zachránil, a dvakrát hlavičkovaly hosté mimo branku Šebka. V 70 minutě Jablonec získal míč na soupeřově polovině a z levé strany poslal přízemní centr Dorničák do malého čtverce, kde ho Hakl nešikovně zastavil rukou a rozhodčí musel ukázat na bílý puntík. Dobře hrající Linka si vzal míč, a nakonec nechal vyniknout Rodingera, který mu jeho pokus k pravé tyči vyrazil. Drama tak pokračovalo dále, ale stereotypní nákopy hostů již jablonečtí ubránili a po závěrečném hvizdu se tak mohly radovat z postupu do druhého kola , ve kterém na našem hřišti přivítáme ve středu 13.srpna od 17:00 druholigový tým FC GRAFFIN VLAŠIM.

Gól -  43 min. Krejčík   Kamil   1  : 0

Sestava: Šebek - Eliáš, Soběslav, Karásek, Šilhán / 46 min. Helm / - Krejčík, Jiroušek, Linka, Dorničák / 89 min. Žemba / - Hlubuček / 88 min. Kuhn /, Povr

ŽK - 0 : 0

Diváci - 230

Rozhodčí - Haleš, Tryzna, Hůlka